گزارش سومین جلسه‌ی کارگروه تابستانه

به نام خدا
سومین جلسه حضوری کارگروه تابستانه برگزار گردید.
در این جلسه آقای ستوده به مسائل و چالش‌های جریان‌های داده‌ای اشاره کردند و راه حل Apache Storm را برای این مسأله معرفی کردند.
فیلم این ارائه در دراپ باکس قرار داده شده است و شما می‌توانید از این فولدر فایل‌های مربوط به آن را دریافت کنید.
انشالله در هفته‌ی آینده مباحث درس آنلاین Apache Spark را جمع بندی خواهیم کرد. دوستانی که تا کنون فرصت نکرده‌اند تمرین‌های درس را تکمیل کنند لطفا تا هفته‌ی آینده این کار را انجام دهند. از آنجایی که دسترسی به درس آنلاین محدود شده است فایل‌های پایتون تمرین‌ها را در پیوست قرار داده‌ایم. کافی است این فایل‌ها را در ماشین مجازی نصب شده در کامپیوتر خود بارگذاری کنید و مراحل تمرین را مطابق دستورالعمل انجام دهید.
همچنین تمامی فایل‌های مربوط به درس Introduction to Big Data with Apache Spark در دراپ باکس قرار داده شده است که آدرس آن اینجاست.
تمامی فایل‌های مربوط به کارگروه هم در یک پوشه‌ی اصلی (شامل موارد بالا) قرار دارد که می‌توانید به دراپ باکس خود اضافه کنید و از آخرین تغییرات آن مطلع شوید. (آدرس)
تصمیم داریم در ادامه‌ی کار انشالله موارد کاربردی از داده‌های بزرگ مخصوصا در فضای ایران شناسایی کنیم و در خصوص عملیاتی کردن آن اقداماتی (با برنامه‌ریزی) انجام دهیم.
در جلسه‌ی دوشنبه آقایان شیرازی و افتخاری از لوتوس بانک پارسیان در جمع ما حاضر شدند. این عزیزان مسأله‌ی شناسایی ارتباط بین اخبار و تغییرات ارزش سهام را به عنوان یک مورد کاربرد مطرح کردند. راه‌ حلی برخط که بتواند به محض ورود یک خبر تاثیر آن را بر بازار سهام شناسایی کند. این مسأله‌ی بسیار بزرگی می‌باشد و برای اجرای آن نیاز است که خرد شده و در قالب فاز‌هایی عملیاتی شود.
دوستان اگر در خصوص این مسأله یا مسأله‌ای دیگر پیشنهاداتی دارند مطرح کنند تا انشالله بتوانیم یک مورد را برای کار در کارگروه مشخص کنیم و پیش ببریم.
موفق باشید.
photo_2015-08-03_19-26-53 photo_2015-08-03_19-25-59

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *