شیوه‌نامه‌ی کارگروه تابستانه

به نام خدا

برآنیم تا در یک فعالیت گروهی حول محور داده‌های عظیم دانش خود را در این زمینه افزایش دهیم. بنابراین انشالله به صورت هفتگی جلساتی برگزار می‌کنیم که در آن‌ها دانش به دست آمده در طول هفته را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم و برای هفته‌ی پیش رو برنامه ریزی مناسب را انجام می‌دهیم.

از این رو چند قاعده را مشخص می‌کنیم تا بتوانیم در بهینه‌ ترین حالت ممکن این فعالیت را انجام دهیم.

 1. به منظور برقراری ارتباط بین افراد شرکت کننده در کارگروه لازم است تا در فرم عضویت در کارگروه تابستانه‌ی داده‌های عظیم ثبت اطلاعات کنید. پس از ثبت اسامی افراد یک mailing list ایجاد می‌شود تا از این طریق ارتباطی مستمر با افراد برقرار شود.
 2. کارگروه شامل چند دوره می‌باشد که در هر دوره یک درس آنلاین را برای مطالعه انتخاب می‌کنیم و تا پایان آن (یا صلاحدید گروه) آن را ادامه می‌دهیم. لیست دروس آنلاین پیشنهادی.
 3. یک دوره شامل تعدادی هفته می‌باشد که هر هفته‌ی آن معادل با یک هفته در آن درس آنلاین می‌باشد. لازم است افراد در سایت درس نیز ثبت نام کرده تا به محتواهای آموزشی آن درس دسترسی داشته باشند.
 4. جلسات هفتگی به صورت مستمر و در روز و ساعتی مشخص برگزار می‌گردد که از همین طریق به اطلاع شرکت کنندگان در کارگروه رسانده می‌شود.
 5. درس پیشنهادی برای دوره‌ی اول introduction to big data with apache spark می‌باشد. این درس علاوه بر سایت اصلی دارای یک صفحه‌ی پرسش و پاسخ در سایت piazza با کد ورود:cs1001x می‌باشد.
 6. در ابتدای هر هفته (پایان جلسه‌ی کارگروه) لیست فعالیت هفته‌ی پیش رو در سایت گروه قرار داده می‌شود. (لیست کارهای برنامه ریزی شده)
 7. در جلسات کارگروه ابتدا فعالیت‌های هفته‌ی گذشته مورد بررسی قرار می‌گیرد و با مرور اسلاید‌های مربوط به آن هفته مطالب مرور می‌شوند.
 8. در ادامه‌ی جلسه فعالیت هفته‌ی پیش رو مشخص می‌شود.
 9. علاوه بر این دوستان می‌توانند در هر هفته ارائه‌ای راجع به کارهایی که در این حوزه انجام داده‌اند داشته باشند.
 10. کارها می‌توانند پژوهشی یا آشنایی با یک ابزار باشند.
 11. برای پیشنهاد ارائه به آدرس abbas.sys@gmail.com یک ایمیل با عنوان ارائه در کارگروه تابستانه ارسال نمایید.

موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *